e

 
Ako na to?
Info SJF
Pravidlá SJF
Adresár
Školy
Kluby
Obchody
Služby
Pridať kontakt
Fotografie
Inzercia
Kúpim
Predám
Rôzne
Služby
Pridať inzerát
Literatúra
Výsledkový servis
Kalendár SJF 2014
Rozpisy pre rok 2012
Plemenné žrebce
Pridať
Východoslovenská oblasť SJF
Skokový pohár VSO
Spravodaj SJF
Info archív
Sponzori
Kontakt


KOČIAROVÁ SLUŽBA - PKA
Otvorený pohár podkarpatia
Poľsko apríl-október 2012
 
 
 

Sviatok na Východnom SlovenskuAj tento rok sa už tradične v auguste uskutočnia jazdecké preteky, ktoré sú fanúšikom, jazdcom a ostatným milovníkom jazdeckého športu známe už 29 rokov pod názvom Stropkovská zlatá podkova. Predposledný augustový víkend čaká malé mestečko na severovýchode Slovenska nával športu, špičkových jazdcov, zážitkov a zábavy. V dňoch 21.-23. augusta pod záštitou mesta Stropkov a VÚC Prešov, jazdecká spoločnosť Bechera Stropkov pripravila 13 súťaži, ktorých sa zúčastnia najúspešnejší jazdci Slovenska ako aj ostatných krajín Európskej Únie.

Športové zápolenie začne v piatok 21.8.2009 o 10,00 hod „Otváracím skákaním“, ktoré je vymedzené pre deti do 15. rokov a kone nie staršie ako 5 rokov. Nasledovať budú súťaž stupňa „ZL“ dvojfázové skákanie a „Joker“. Piatkové popoludnie ukončí prvé kolo Grand Prix SZP, kde jazdci budú zdolávať prekážky vo výške 130 cm.

Sobotňajšie ráno odštartuje súťaž do 115 cm a deň budú vypĺňať ďalšie súťaže vo výške 120 a 130 cm. Podobne ako piatok dominantnou a poslednou súťažou tohto dňa bude Grand Prix SZP, ktorá bude ako druhé kolo prebiehať na prekážkach s výškou 140 cm.

Po ukončení športovej časti soboty je pre divákov nachystaný bohatý kultúrny program, v ktorom nebudú chýbať MLOCI, ľudoví rozprávači a tanečné súbory. Pre vytrvalých a zábavy chtivých divákov je po ukončení večerného programu pripravená disco-show.

Slávnostné nedeľňajšie ráno a posledný deň podujatia zaháji súťaž do 115 cm, následne súťaž do prvej chyby a otvorená súťaž stupňa „S“ do 130 cm.

V popoludňajších hodinách sa uskutoční slávnostný nástup všetkých zúčastnených jazdcov, spojený so zapaľovaním tradičných mierových ohňov.

Vyvrcholením XXIX. ročníka Stropkovskej zlatej podkovy bude finále Grand Prix SZP, ktorého sa zúčastní 20 jazdcov s najlepšími výsledkami z predchádzajúcich dvoch kôl. Toto finále bude prebiehať na prekážkach vo výške 150 cm, teda ako súťaž stupňa „T“. Prekážky v takejto výške sú súčasťou súťaží len piatich podujatí v rámci celého Slovenska, pričom na východe je toto jediná možnosť pre jazdcov, ako otestovať svoje kvality na prekážkach s takouto výškou, čím sa táto udalosť stáva raritou. Pre návštevníkov je v rámci atrakcií pripravená možnosť jazdy na koči a zábavy na kolotočoch. V neposlednom rade sa každý môže priblížiť k tomuto úžasnému športu, založenému na priateľskom vzťahu a dôvere medzi človekom a koňom.


Grand Prix Bratislava
Grand Prix Bratislava
Kvalifikácie ME 2011
OH 2012 Londýn


Časopis JaD Životny štýl a kôň
jazdectvo/dostihy


World Equestrian Games Normandy 2014
Svetové Jazdecké Hry Normandia 2014

Medzinárodná Jazdecká Federácia
Medzinárodná Jazdecká Federácia

GRAND PRIX GRAND PRIX 2011

EVENTING EVENTINGMY HORSE MY HORSE

Boxy pre kone
BOXY

JEZDCI