e

 
Ako na to?
Info SJF
Pravidlá SJF
Adresár
Školy
Kluby
Obchody
Služby
Pridať kontakt
Fotografie
Inzercia
Kúpim
Predám
Rôzne
Služby
Pridať inzerát
Literatúra
Výsledkový servis
Kalendár SJF 2014
Rozpisy pre rok 2012
Plemenné žrebce
Pridať
Východoslovenská oblasť SJF
Skokový pohár VSO
Spravodaj SJF
Info archív
Sponzori
Kontakt


KOČIAROVÁ SLUŽBA - PKA
Otvorený pohár podkarpatia
Poľsko apríl-október 2012
 
 
 

Džokej Váňa chce obhajovať titul na Veľkej pardubickej

zdroj: www.SME.sk

Slávny český džokej chce štartovať na Veľkej pardubickej aj ako 58-ročný. Na pretekoch by sa predstavil už dvadsiatypiatykrát, zatiaľ ich vyhral sedemkrát. Naposledy minulý rok.

PRAHA. Legendárny český džokej Josef Váňa sa naďalej nechystá skončiť kariéru. Po tom, ako vyhral vlani siedmykrát Veľkú pardubickú, rád by svoj triumf obhajoval. Povedal to v rozhovore pre Lidové noviny.

„Ak budem zdravý, prečo by som neštartoval? Tiumen je výborný kôň a bolo by pekné s ním vyhrať tretíkrát. Asi nebudeme veľmi štartovať pred Veľkou, možno len jedny preteky, ako obhajcovia sa nemusíme kvalifikovať,“ povedal päťdesiatosemročný džokej.

Váňa sa podľa vlastných slov cíti dobre a neodradí ho ani to, že v posledných pretekoch dvakrát spadol. „Koleno je na tom dobre, trochu horšia je však ruka, ale stále sa s ňou dá pretekať. Fyzicky som na tom dobre, jazdím na bicykli do práce, plávam, jazdím na inline korčuliach a pri práci, samozrejme, na koňoch,“ dodala legenda českého športu, ktorá je okrem aktívneho pretekania aj trénerom mladých nádejí.

O minuloročnom víťazstve legendy rozhodlo video hneď dva razy. Najskôr, že prešiel cieľom prvý pred Amant Grisom v sedle s Marekom Stromským. Potom dostihová komisia riešila protest stajne z Albertovca. Podľa ich trénera Radka Holčáka mal Josef v cieli skrížiť Amant Grisovi dráhu.

Na Veľkej pardubickej sa tak môže predstaviť dvadsiatypiatykrát a možno štvrtýkrát spolu so synom Josefom mladším.

„Ak budeme obaja zdraví, tak určite budeme štartovať. Pepa jazdí v Taliansku, ale v tomto termíne tam nie sú žiadne preteky. Plus oni rešpektujú, že českí džokeji majú prácu v Pardubiciach.“

Veľká pardubická steeplechase je na programe 9. októbra. Od roku 1874 sa odbehlo 121 ročníkov slávnych pretekov. Najúspešnejším koňom histórie je Železnik, na ktorom štyrikrát vyhral práve Josef Váňa.

Veľká pardubická 2010
pozrite si Veľkú Pardubickú na YouTube


Grand Prix Bratislava
Grand Prix Bratislava
Kvalifikácie ME 2011
OH 2012 Londýn


Časopis JaD Životny štýl a kôň
jazdectvo/dostihy


World Equestrian Games Normandy 2014
Svetové Jazdecké Hry Normandia 2014

Medzinárodná Jazdecká Federácia
Medzinárodná Jazdecká Federácia

GRAND PRIX GRAND PRIX 2011

EVENTING EVENTINGMY HORSE MY HORSE

Boxy pre kone
BOXY

JEZDCI