e

 
Ako na to?
Info SJF
Pravidlá SJF
Adresár
Školy
Kluby
Obchody
Služby
Pridať kontakt
Fotografie
Inzercia
Kúpim
Predám
Rôzne
Služby
Pridať inzerát
Literatúra
Výsledkový servis
Kalendár SJF 2014
Rozpisy pre rok 2012
Plemenné žrebce
Pridať
Východoslovenská oblasť SJF
Skokový pohár VSO
Spravodaj SJF
Info archív
Sponzori
Kontakt


KOČIAROVÁ SLUŽBA - PKA
Otvorený pohár podkarpatia
Poľsko apríl-október 2012
 
 
 

Víkend bude patriť Lužanom

LUŽANYLUŽANY 2009

Prémiovaná súťaž stupňa S**, ktorá sa mala uskutočniť v Klčove dňa 07.06 2009 sa uskutoční na jazdeckých pretekoch v Lužanoch pri Topli, dňa 11.07.2009 v sobotu.

Ako každý rok, ani tento rok nesmú chýbať jazdecké preteky v Lužanoch pri Topli, ktoré sa uskutočnia už tento víkend, 10- 12 júla na ktorých sa zúčastnia všetky popredné oddiely Východoslovenskej oblasti. Tento rok sa bude športovať už aj v Piatok, kde svoje výkony predvedú mladé kone. Piatkový program zahŕňa súťaže pre 4, pre 5 a pre 6 ročné kone, ktoré sú zamerané na štýl. V sobotu to bude už o čosi pestrejšie. Pripravené sú súťaže od 110 až po 130 cm. Sobotu začneme dvojfázovým skákaním ZL- L. Druhou súťažou je súťaž L- 120 cm, ktorá je zároveň prvým kolom juniorov a mladých jazdcov v Slovenskom skokovom pohári Aegon Cup na týchto pretekoch. SSP Aegon cup je vlastne seriál parkúrových pretekov, ktorý spočíva z 10 kôl. V Lužanoch je úž 5. kolo tohto pohára. Výsledky juniorov a mladých jazdcov po 4 kole vyzerajú zatiaľ takto:

1. miesto – Lea Vrábelová – 37 b. 2. miesto – Monika Ciganová – 35 b. 3. miesto – Martin Folkmer – 30 b. 4. miesto – Norbert Folkmer – 27 b. 5. miesto – Veronika Ciganová – 23 b.

Samozrejme uvedených je momentálne len najlepších 5 jazdcov, sú to len predbežné výsledky, ktoré sa môžu stále meniť. Do finále postupuje najlepších 15 jazdcov, ktoré sa uskutoční na medzinárodných jazdeckých pretekoch Grand Prix Bratislava. Sobotný program uzavrieme súťažou stupňa S*- 130 cm Cena Westton Košice. Súťaž so stupňovanou náročnosťou – Cena EUROFENIX Bardejov, tak takto sa nazýva súťaž, ktorou otvoríme nedeľné skákanie. Pokračovať budeme v prémiovanej súťaži stupňa S**,Cena Maroša Gamca, ktorá je zároveň druhým kolom SSP Aegon Cup Juniorov a mladých jazdcov a taktiež aj majstrovskou súťažou Východoslovenskej oblasti Dospelých. Takže určite sa bude načo pozerať. A samozrejme nemôžme zabudnúť na skok mohutnosti, ktorý už tradične patrí k tomuto podujatiu. Minulý rok sa skákalo až do výšky 190 cm, ktorú zvládol skúsený jazdec Zdeno Kuchár. Uvidíme, či sa to podarí niekomu tento rok prekonať. Tento víkend sa v Tatranskej Lomnici uskutočnila taktiež takáto súťaž, ktorú vyhral mladý , šikovný len 19 ročný Juraj Koprivňák s Pilátom, keď prekonali múr s výškou 180 cm. Nedeľný program si obohatíme ukážkou výcviku psov a voltižným jazdením. Dúfame, že tieto preteky budú pre Vás príjemným strávením voľného času, tešíme sa na Vašu účasť.

Organizátor pretekov JMC Lužany


Grand Prix Bratislava
Grand Prix Bratislava
Kvalifikácie ME 2011
OH 2012 Londýn


Časopis JaD Životny štýl a kôň
jazdectvo/dostihy


World Equestrian Games Normandy 2014
Svetové Jazdecké Hry Normandia 2014

Medzinárodná Jazdecká Federácia
Medzinárodná Jazdecká Federácia

GRAND PRIX GRAND PRIX 2011

EVENTING EVENTINGMY HORSE MY HORSE

Boxy pre kone
BOXY

JEZDCI