e

 
Ako na to?
Info SJF
Pravidlá SJF
Adresár
Školy
Kluby
Obchody
Služby
Pridať kontakt
Fotografie
Inzercia
Kúpim
Predám
Rôzne
Služby
Pridať inzerát
Literatúra
Výsledkový servis
Kalendár SJF 2014
Rozpisy pre rok 2012
Plemenné žrebce
Pridať
Východoslovenská oblasť SJF
Skokový pohár VSO
Spravodaj SJF
Info archív
Sponzori
Kontakt


KOČIAROVÁ SLUŽBA - PKA
Otvorený pohár podkarpatia
Poľsko apríl-október 2012
 
 
 

Ahlmann v Estoril


ESTORIL

Rovnako ako v minulom rozoskakovaní GCHT nemec Christian Ahlmann vyhral Grand Prix Portugalska so svojim žrebcom Taloubet Z. Porazil portugalského lídra Luciana Diniz /Winnigmood/ a krajana Ludgera Berbauma.

Poradie GCHT zmenil Ludger Berbaum. So 186 bodmi sa ujal jasného vedenia Diniz sa posunul na tretiu priecku.

Perfektne zatravnená aréna v Estorile privítala 45 štartujúcich v Global Champions Tour. Stánky boli plne na prasknutie a v sektore VIP tieklo šampanské potokom....

ESTORIL

Víťaz Ahlmann povedal: „Tento víkend som super spokojný. Taloubet ukázal všetkým, že nie je len top skokan ale aj velmi rychly kôň. Na tlačovej konferencii po GP v EStorile prezradil, že po časovom treste v Monaku sa zameral na zrýchlenie času. „ Nebol som spokojný sám so sebou. Tento týždeň som sa snažil aby to bolo lepšie.

Toto je moje najlepšie turné a ja sa snažím ísť na všetkých podujatiach čo najlepšie. Pre tento rok je tour pre mňa najdôležitejšia.

Druhé miesto Luciana Diniza urobilo veľkú radosť domácemu publiku v Portugalsku. „ Je to skvelý pocit jazdiť v domácom prostredí. Ďakujem Janovi Topsovi za túto fantastickú show v našej krajine. „Som veľmi šťastný a ľudia sú veľmi spokojní“

Ludger Berbaum má dvojakú radosť v Estorile. Prišiel ako jazdec na tretej pozícii a odchádza ako jednotka v rebríčku GCHT. „ Som v jednotka v rebríčku čo ma veľmi teší. Kone skáču veľmi dobre a čisto. Zablahoželal Ahlmanovi „ poraziť Christiana v tejto forme je veľmi ťažké. Jeho kôň skáče perfektne a je k tomu až neuveriteľne rýchly. Tretie miesto je dnes pre mňa maximum.

Na otázku o význame Global Champions Tour Ludger : „Najlepší svetoví jazdci súťažia kto bude prvý, druhý, tretí. Je pre mňa veľký úspech byť na vrchole rebríčka medzi svetovými jazdcami. Výhry sú tiež veľmi atraktívne a nezanedbateľnou motiváciou. Dodal, že pre všetkých jazdcov byť top na vrchole sezóny je dnes obrovský úspech.

Ktorý z pretekov je pre Vás najobľúbenejší? Diplomaticky odpovedal „ Osobne by som rad pripomenul, že zaujímavé na tour je množstvo krajín a miest, ktoré navštívi. Veľmi rád som v Estoril, keďže tu mám aj svoju rodinu. Aj Katar je pekný, Hamburg má osobitné atmosféru a Chantilly je krásne mesto v pozadí zámku..... a Rio je naozaj fascinujúce.

Zakladateľ GCHT prezident Jan Tops pripomenul: „ Pred siedmimi rokmi sme začínali tu v Estorile a ja som videl vývoj tour až do súčasnosti. Je fantastické ako show postupuje a získava na popularite. Získali sme veľmi dobrých sponzorov. Je to zvláštny pocit byť v centre tour.

Usporiadateľ Estorilu Duarte Guedes :“ Toto je už ďalší ročník a máme čo zlepšovať.. Budeme na tom pracovať a som si istý, že priblížime k dokonalosti. Viem presne čo máme urobiť a sľubujem, že pripravíme aj krásne prekvapenie.

Marta Torres, luxusný švajčiarsky hodinár Jaeger-LeCoultre: „ naša sponzorstvo GCHT je dokonalou kombináciou najlepších jazdcov a najlepších hodín sveta.

Top jazdci sa stretnu uz v siedmom kole o dva tyzdne vo francuzskom Chantilly.


Grand Prix Bratislava
Grand Prix Bratislava
Kvalifikácie ME 2011
OH 2012 Londýn


Časopis JaD Životny štýl a kôň
jazdectvo/dostihy


World Equestrian Games Normandy 2014
Svetové Jazdecké Hry Normandia 2014

Medzinárodná Jazdecká Federácia
Medzinárodná Jazdecká Federácia

GRAND PRIX GRAND PRIX 2011

EVENTING EVENTINGMY HORSE MY HORSE

Boxy pre kone
BOXY

JEZDCI