e

 
Ako na to?
Info SJF
Pravidlá SJF
Adresár
Školy
Kluby
Obchody
Služby
Pridať kontakt
Fotografie
Inzercia
Kúpim
Predám
Rôzne
Služby
Pridať inzerát
Literatúra
Výsledkový servis
Kalendár SJF 2014
Rozpisy pre rok 2012
Plemenné žrebce
Pridať
Východoslovenská oblasť SJF
Skokový pohár VSO
Spravodaj SJF
Info archív
Sponzori
Kontakt


KOČIAROVÁ SLUŽBA - PKA
Otvorený pohár podkarpatia
Poľsko apríl-október 2012
 
 
 

ŠPIČKOVÁ HOLŠTÝNSKA KRV NA SLOVENSKU DOSTUPNÁ ŠIROKEJ CHOVATEĽSKEJ VEREJNOSTITento excelentný žrebec pôsobí v Inseminačno-reprodukčnom centre Národného žrebčína v Topoľčiankach. Bezpochyby patrí medzi skokovú špičku.

Exteriérom výnimočný, s elastickým pohybom a senzačnými skokovými kvalitami. Výkonnostné skúšky žrebcov absolvoval Charisma v roku 1999 vo Warendorfe v čiastkovom indexe za skok sa stal víťazom týchto skúšok. Charisma bol viacnásobným víťazom parkúrových pretekov až do stupňa „T“ a vyhral aj kvalifikáciu na nemecký spolkový šampionát. Kritériá mladých koní absolvoval s ideálnou známkou za skok – 9,0. Bohužiaľ ,kvôli zraneniu sa na šampionáte nemohol zúčastniť. Je polovičným bratom plemenníka Athletico, ktorý pôsobil pár rokov v Celle.

Jeho pravý brat Charisma II je jedným z najžiadanejších žrebcov v Maďarsku. Otec Calido I je najnádejnejším synom monumentálneho šimla Cantus v chove a sám bol v skokovom športe úspešný aj na spolkovom šampionáte. Otec matky Calypso II dodával hannoverským športovým koňom od roku 1987 rozhodujúce impulzy. Dcéra Calypso I – Ribecka, „takmer“ pravá sestra Verony, priviedla na svet špičkových žrebcov Acord I a Acord II. Synom pramatky Charismu – Gerlis bol plemenník Chicago (pravý brat Ribecky), ktorý zanechal len po jednom roku pripúšťania výnimočné športové kone. Z kmeňa 7126 pochádzajú okrem toho plemenníci ako Aktionär, Avero, Bavaria Luchs, Burggraf, Cantago Z, Fra Diavolo, Freeman, Lady´s King a Silverstone. Z pravej sestry Charizmu pochádza aj Bella Donna, najnovšia nádej v stajni Meredith Michaels-Beerbaum, ktorú odborná verejnosť považuje za nástupcu Shuterfly.

Z doterajšieho pôsobenia v chove má Charisma 320 potomkov. Z nich 153 je zaregistrovaných v Nemeckej jazdeckej federácii ako športové kone a 10 sa úspešne umiestňuje v stupni „T“. Z potomstva Charismu bolo uznaných 11 chovných kobýl a 5 jeho synovia ako plemenníci: Caesar, Carino Lottero, Chalkis, Charanto, Christoph Colombus. Posledný menovaný je tiež jedným z najžiadanejších žrebcov. Na výkonnostných skúškach v roku 2002 v Münster-Handorf bol najlepším skokovým žrebcom svojho ročníka. Za svojim otcom nezaostáva ani v športe, umiestnil sa už v mnohých Grand Prix. V roku 2008 bol najlepším osemročným skokovým žrebcom v Nemecku a pripísal si medzi mnohými umiestneniami aj 4 víťazstvá v stupni „T“. V tomto roku sa stal sa víťazom prestížneho Mercedes-Benz-Cup 20. 2. 2010 v Neumünsteri s jazdcom Markusom Renzelom.

CALIDO I CANTUS CALETTO I MONOLINE BARONESS VII CORIANDER KOLIET VERONA I CALYPSO II COR DE LA BRYÉRE TABELLE GERLIS LANCASTER URBINE

Čerstvá sperma pre kobyly plemena Slovenský teplokrvník, zapísané v plemennej knihe ZCHKS je poskytnutá bezplatne. Národný žrebčín si účtuje manipulačný poplatok, balné a poštovné podľa platného cenníka NŽ vrátane 19 % DPH. Pre ostatné kobyly je cena inseminačnej dávky čerstvej spermy 400,- EUR + 19 % DPH. Národný žrebčín si k uvedenej cene účtuje manipulačný poplatok, balné a poštovné podľa platného cenníka NŽ vrátane 19 % DPH.
Možnosť doručenia inseminačných dávok do 24 hodín:
a) nad 100 km prostredníctvom TAXI služby 0,23 EUR/1 km (vrátane 19% DPH) b) do 100 km 0,33 EUR/1 km (vrátane 19% DPH)

Možnosť doručenia inseminačných dávok kuriérom po železnici. Bližšie info: http://www.slovakrail.sk/sk/kurier, alebo na : http://sk.nztopolcianky.sk/index.php/sk/inseminacno-reprodukcne-centrum.html

Národný žrebčín Topoľčianky,š.p.,
Parková 13,
95193 Topoľčianky

fax: 00421/37-6301611, mobil: 00421/908-718 931
e-mail: irc@nztopolcianky.sk
web: www.nztopolcianky.sk

Ing. Emil Kovalcik, PhD. veduci PK a marketingu NARODNY ZREBCIN TOPOLCIANKY Parkova 13 951 93 Topolcianky SLOVAKIA tel.: ++421+37 / 630 16 13 - 15 fax: ++421+37 / 630 16 11


Grand Prix Bratislava
Grand Prix Bratislava
Kvalifikácie ME 2011
OH 2012 Londýn


Časopis JaD Životny štýl a kôň
jazdectvo/dostihy


World Equestrian Games Normandy 2014
Svetové Jazdecké Hry Normandia 2014

Medzinárodná Jazdecká Federácia
Medzinárodná Jazdecká Federácia

GRAND PRIX GRAND PRIX 2011

EVENTING EVENTINGMY HORSE MY HORSE

Boxy pre kone
BOXY

JEZDCI